Recepty Hovädzí steak s grilovanou kukuricou

Suroviny

2 hovädzie steaky (napr. Rib Eye alebo roštenka)

soľ

čierne korenie

2 PL masla

3 klasy kukurice

1 červenú cibuľu nakrájanú nadrobno

1 veľkú paradajku nakrájanú nadrobno

1 bio limetku – šťavu aj kôru

hrsť čerstvého koriandra nasekaného nadrobno

Popis

Postup

Vyhrejeme gril alebo veľkú grilovaciu panvicu. Pridáme maslo a po jeho rozohriatí pridáme steaky. Pečieme ich cca 5 minút z každej strany. Keď je steak hotový, pridáme soľ a korenie podľa chuti a steaky zabalíme do alobalu. V mäsovom výpeku zo steakov ugrilujeme kukuricu pokrájanú na menšie kúsky. Keď je kukurica hotová, nožom oddelíme jadrá a klasy vyhodíme. V miske si zmiešame kukuricu, cibuľu,  paradajku, limetkovú šťavu, kôru a koriander. Premiešame a podávame ako prílohu k steakom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8