Recepty Halloweensky tekvicový cheesecake

Suroviny

300 g tekvice hokkaido

160 g masla

3 vajcia

330 g špaldovej múky

¾ ČL soli

100 g mäkkého kozieho syra

20 g nastrúhaného parmezánu

100 ml smotany na šľahanie

čerstvý tymian 

Popis

Postup

Tekvicu nakrájame na malé kocky a dáme variť, až kým  nezmäkne. Po uvarení by mala byť hmotnosť tekvice cca 250 g. Odoberieme z nej 100 g na cesto a zvyšných 150 g necháme na náplň do koláča. Odobranú časť na cesto dobre rozmixujeme. Pridáme 1 vajíčko, rozpustené maslo a premiešame vareškou. Potom pridáme soľ a múku a ručne vypracujeme cesto. Malo by byť vláčne, nie príliš lepivé. Cesto zabalíme do potravinovej fólie a necháme odpočívať v chladničke. Zvyšnú časť tekvice  rozmixujeme na hladké pyré. Pridáme kozí syr a 2 vajcia. Zľahka premixujeme, kým nie je krém hladký. Pridáme  nastrúhaný parmezán a smotanu na šľahanie. Podľa chuti osolíme a pridáme tymian. Tretinu cesta si odoberieme nabok. Zvyšnú časť natlačíme na dno kruhovej formy na pečenie. Nezabudnime cesto vytiahnuť aspoň 1 cm aj do strán. Na niekoľkých miestach prepichneme cesto na dne vidličkou a nalejeme naň pripravenú zmes so syrom. Dáme piecť do rúry na 180 °C cca 20 minút tak, aby náplň bola upečená a aby udržala navrchu druhé cesto.  Z cesta, ktoré máme bokom, vyvaľkáme kruh vo veľkosti formy a vyrežeme halloweensku tvár podľa fantázie. Opatrne položíme na predpečené cesto a koláč dopečieme dozlatista (cca 10 minút, závisí od rúry). 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8