Recepty Grilovaný losos s mangom

Suroviny

400 g lososa (bez kože)

1 mango

2 PL medu

2 PL masla

2 PL pomarančovej šťavy

mleté čierne korenie

soľ

Na šalát:

rukola

cherry paradajky

olivový olej

2 PL citrónovej šťavy

Popis

„Mango sa nekonzumuje len ako čerstvé ovocie, ale výborne ho možno využiť aj v teplej kuchyni. V Ázii sa najčastejšie používa do šalátov ale tiež do rôznych omáčok typu curry. Tiež grilované či pečené mango v spojení s lososom je veľmi dobré a môžete takto vykúzliť vynikajúce pokrm s nádychom exotiky. Navyše bude po nutričnej stránke vyvážený a nabitý cennými látkami, ktoré z neho vytvoria doslova protirakovinovú bombu - veď obsahuje cenné antioxidanty v podobe vitamínov C, a A a farbív, a tiež vitamíny radu B, ktoré ochránia pred najrôznejšími chorobami. Pravidelnou konzumáciou zdravých jedál s mangom získate štíhlu líniu, prospejete svojmu srdcu a oveľa lepšie vám bude fungovať pamäť,“ odporúča recept nutričná špecialistka Zuzana Pavelková Šafářová.

Postup

1

Mango prepolíme, dužinu narežeme a oddelíme od šupky.

2

Umytého, osušeného, trochu osoleného lososa nakrájame na väčšie kocky.

3

Na špajdľu striedavo napichujeme lososa a mango.

4

Roztopíme maslo. V miske zmiešame med, pomarančovú šťavu a roztopené maslo. Špízy potrieme marinádou a posypeme čerstvým korením.

5

Rúru vyhrejeme na 190 °C a špízy pečieme asi 25 minút, pričom ich párkrát potrieme zvyšnou marinádou. Podávame s rukolovo-rajčinovým šalátom.

6

Rukolu a paradajky umyjeme. Rajčiny nakrájame na polovičky, zmiešame s rukolou, pokvapkáme olivovým olejom, citrónovu šťavou a jemne posolíme.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 10. od 8:00 hod. do 22. 10. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4