Recepty Grilované karé so slivkovou omáčkou

Suroviny

4 plátky bravčového karé (4-6 plátkov, bez kosti)
soľ
mleté čierne korenie
1 celá škorica
3 klinčeky
Slivková omáčka
200 g sušených sliviek
100 g slivkového džemu
1 ČL mletej škorice
3 klinčeky
½ dl rumu
1 dl smotany 30%

Popis

Karé umyjeme, očistíme, osušíme, osolíme a okoreníme.

Z každej strany ho prudko upečieme na grile. Počas pečenia môžeme plátky mäsa potierať olivovým olejom, do ktorého sme pridali klinčeky a škoricu. Dĺžka pečenia závisí od veľkosti mäsa.

Kým sa pečie, pripravíme omáčku. Slivkový džem, sušené slivky, klinčeky, mletú škoricu a rum povaríme. Na zriedenie môžeme pridať trochu sladkej smotany. Vytiahneme klinčeky aj škoricu a všetko rozmixujeme na hladkú omáčku, ktorú dochutíme soľou a korením.

Grilované karé so slivkovou omáčkou

Môžeme ju podávať horúcu aj studenú.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  Informácie



Ponuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  Informácie



Ponuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8