Recepty Grilované karé so slivkovou omáčkou

Suroviny

4 – 6 plátkov Tesco Bravčového karé bez kosti

200 g Tesco Organic Bio sušených sliviek

100 g slivkového džemu

soľ

korenie

škorica

klinčeky

troška rumu

Tesco Smotana na šľahanie

Popis

Karé umyjeme, očistíme, osušíme, osolíme a okoreníme.


Z každej strany ho prudko upečieme na grile. Počas pečenia môžeme plátky mäsa potierať olivovým olejom, do ktorého sme pridali klinčeky a škoricu. Dĺžka pečenia závisí od veľkosti mäsa.


Kým sa pečie, pripravíme omáčku. Slivkový džem, sušené slivky, klinčeky, mletú škoricu a rum povaríme. Na zriedenie môžeme pridať trochu sladkej smotany. Vytiahneme klinčeky aj škoricu a všetko rozmixujeme na hladkú omáčku, ktorú dochutíme soľou a korením.


Grilované karé so slivkovou omáčkou

Môžeme ju podávať horúcu aj studenú.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8