Recepty Grilovaná pražma s rozmarínovými zemiakmi

Suroviny

Ryba
1 pražma
2 PL masla
1 citrón
½ ČL tymiánu (sušeného)
½ ČL oregana
½ ČL rasce (drvenej)
soľ
Zemiaky
2 zemiaky (červené)
2 ČL olivového oleja
1 citrón (len šťava a kôra z chemicky neošetreného)
½ ČL rozmarínu (sušený)
2 ČL masla
1 ČL petržlenovej vňate (nasekanej)
soľ (podľa chuti)
mleté čierne korenie (podľa chuti)

Postup

1

Ryba: Rybu dobre umyjeme, môžeme odstrániť plutvy a osušíme ju. Citrón dobre umyjeme, nakrájame na kolieska. Koreniny a soľ zmiešame a zmesou posypeme rybu zvnútra aj zvonka.

2

Maslo rozdrobíme na vločky a vložíme do ryby aj na rybu.

3

Kolieska citróna vložíme do ryby aj na ňu.

4

Grilujeme z oboch strán asi 10 minút.

5

Zemiaky: Rúru vyhrejeme na 200 °C. Zemiaky dobre umyjeme a nakrájame na kolieska. V mise zmiešame olivový olej, citrónovú šťavu, rozmarín, soľ a korenie.

6

Pridáme zemiaky a poriadne ich v zmesi obalíme. Zemiaky rozložíme na pekáč a pečieme asi 15 – 20 minút. Po upečení ich premiešame s maslom a nastrúhanou citrónovou kôrou. Podávame posypané petržlenovou vňaťou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8