Recepty Grilovaná hovädzia roštenka so salsou verde

Suroviny

4 plátky hovädzej roštenky (každý asi 200 g)

4 strúčiky cesnaku

6 veľkých nakladaných kapár

1 lyžica hrubozrnnej horčice

400 ml extra panenského olivového oleja

čerstvá plocholistá petržlenová vňať

čerstvá bazalka

1 citrón

soľ

hrubá morská soľ

čierne korenie

Popis

Hovädziu roštenku osolíme hrubou morskou soľou a okoreníme. Mäso z každej strany grilujeme dozlatista. Mali by stačiť 4 + 4 minúty, aby boli kúsky prepečenejšie, grilujeme 6 + 6 minút. Pripravíme si salsu verde: Cesnak a kapary nasekáme nadrobno, v miske k nim pridáme horčicu, olej, kuchynskú soľ a čierne korenie. Premiešame. Nakoniec pridáme nasekanú petržlenovú vňať a bazalku. Salsu dochutíme citrónovou šťavou a potrieme ňou ugrilovanú roštenku.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8