Recepty Gerbaud torta

Suroviny

100 g čokolády na varenie alebo horkej

50 g masla

120 g vlašských orechov

200 g kvalitného marhuľového lekváru

120 g práškového cukru

1 vajce

50 g krupicového cukru

200 g rozpusteného tuku na pečenie

1 štipka soli

20 g droždia

350 g hladkej múky

100 ml mlieka

Popis

Z droždia, lyžičky cukru, lyžice múky a trošky mlieka vymiešame kvások, ktorý necháme podkysnúť. Do kvásku pridáme zvyšnú múku, cukor, soľ, vajce a mlieko a všetko spolu zmiešame a zapracujeme tak, aby nám vzniklo nelepivé cesto. Hneď z neho vyvaľkáme tri pláty veľké približne 25 × 35 cm. Na plech s papierom na pečenie položíme jeden plát. Potrieme ho polovicou marhuľového lekváru a posypeme polovicou nastrúhaných orechov a cukru. Navrch položíme druhý plát a postup opakujeme. Následne všetko prikryjeme tretím dielom cesta. Rez poprepichujeme vidličkou a pečieme v predhriatej rúre na 180 °C cca 45 minút. Vychladnutý múčnik polejeme čokoládovou polevou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8