Recepty Gazpacho s avokádom
Suroviny
1 kg mäsitých paradajok
2 avokáda
1 šalátová uhorka
1 žltá alebo červená paprika
1 citrón
2 PL extra panenského olivového oleja
hrsť čerstvej bazalky
2 strúčiky cesnaku
morská soľ
mleté čierne korenie
Popis

Príprava gazpacha je časovo náročnejšia.

Lístky čerstvej bazalky polejeme olivovým olejom. Nakrájame paradajky, uhorku a papriku. Následne všetko spolu premiešame, pridáme cesnak, citrón a morskú soľ. Túto ochutenú zeleninovú zmes necháme odstáť do rána v chladničke, aby sa dobre odležala a prepojili sa v nej všetky chute.

Na druhý deň pridáme k zmesi, ktorá cez noc pustila šťavu, nakrájané avokáda, dochutíme ju mletým čiernym korením prípadne aj nakrájanou čili papričkou. Všetko spolu rozmixujeme na hladkú polievku. Gazpacho sa podáva studené s opečenými krutónmi alebo s tmavým pečivom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 17. 7. od 8:00 hod. do 23. 7. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4