Recepty Domáci chlieb v tvare vrkoča so špenátovým pestom

Suroviny

Domáci chlieb:

250 g hladkej špaldovej múky

150 g hladkej ražnej múky

100 g celozrnnej špaldovej múky

1,5 ČL morskej soli

20 g droždia

330 ml vlažnej vody

½ ČL trstinového cukru

Špenátové pesto:

100 g baby špenátu

70 g parmezánu

60 ml olivového oleja

60 g vlašských orechov

1 štipka soli

Popis

Vyskúšajte aj iný variant a namiesto špenátového pesta použite pesto zo sušených paradajok. Na výrobu pesta použite tie isté ingrediencie, len špenát vymeňte za domáce sušené paradajky

Ak si chcete pripraviť domáci chlieb ešte v zdravšej verzii, použite namiesto droždia kvások. Kváskový chlieb je bohatý na dobré baktérie, obsahuje až okolo 60 druhov, pričom najbohatšia probiotická tableta ich obsahuje len 12.

Výhody kváskového chleba:
kváskový chlieb má typickú chlebovú vôňu, má vyššiu výživovú hodnotu, je pevnejší a má menší objem ako ten z droždia, má nižší glykemický index, vydrží dlhšie čerstvý, má antibiotické účinky, posilňuje črevnú mikroflóru. 

Ak ste doposiaľ žiadny domáci chlieb nepiekli a netrúfate si na tento zapletaný, začnite s prípravou bežnejších podôb – výborný je tiež obyčajný špaldový chlieb či írsky chlieb.

Postup

1

V odmerke s vodou rozmiešame droždie s cukrom a necháme ho 10 minút kysnúť.

2

Do misy nachystáme odvážené múky, pridáme soľ a premiešame.

3

Po vykysnutí nalejeme k múke vodu s droždím a cesto dôkladne ručne vymiesime – aspoň 10 minút.

4

Vymiesený bochník na domáci chlieb necháme kysnúť prikrytý utierkou 1 hodinu.

5

Medzitým si pripravíme špenátové pesto. Nastrúhaný parmezán, baby špenát, nasekané vlašské orechy, olivový olej a soľ dáme do mixéra a rozmixujeme na hladký krém.

6

Vykysnuté cesto vyklopíme na pomúčenú dosku a rozvaľkáme na hrúbku cca 0,5 cm.

7

Cesto rovnomerne potrieme špenátovým pestom a zrolujeme ako roládu.

8

Zrolované cesto pozdĺžne rozkrojíme ostrým nožom na polovicu, začneme však krájať až 4-5 cm od vrchu, aby nám cesto ostalo spojené a nerozpadlo sa na dve časti.

9

Dva visiace vrkoče navzájom poprepletáme, konce zvinieme a takto zapletený domáci chlieb prenesieme na plech vystlaný papierom na pečenie.

10

Pečieme pri 170 °C (teplovzdušný program) približne 45 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4