Recepty Domáce želé cukríky

Suroviny

ovocná šťava – najlepšie čerstvá – podľa chuti a želanej farby. Najlepšia je cvikla/jablko, ananás, zelené jablko/uhorka, tmavé hrozno, pomaranč a ak chceme veľmi sladké cukríky, tak môžeme použiť aj domáce sirupy alebo kombinovať sirup s džúsom

Popis

Na 1 liter tekutiny potrebujeme 10 g želatíny agar-agar. Ak chceme tvrdšie cukríky, použijeme viac agaru alebo menej džúsu. Konzistenciu uvidíme po jednom pokuse. Dáme šťavu do hrnca, pridáme agar-agar a miešame. Hneď ako zmes zovrie, odstavíme zo sporáka a horúcu ju nalejeme do formičiek a dáme stuhnúť do chladničky. Po hodine želé cukríky vyklopíme a vyskúšame. Skladujeme v chladničke vo formičkách alebo vyklopené cca 2 – 3 dni. Riasa agar-agar, známa v Japonsku ako kanten, je výborným prirodzeným želírujúcim prostriedkom s veľmi jemnou chuťou. Okrem iného je mimoriadne výživná, pretože obsahuje mnoho minerálov. Môže byť použitá na dezerty, želé alebo korenené zeleninové aspiky. Neutrálna chuť agar-agar neovplyvní prirodzenú arómu ovocia alebo zeleniny. Benefity agar-agar:

  • veľmi ľahko stráviteľný
  • znižuje hladinu cholesterolu v krvi
  • znižuje cholesterol
  • pôsobí proti zápche
  • v kombinácii s ľanovými semienkami alebo zázvorovou šťavou pôsobí proti zápche a povzbudzuje peristaltiku čriev
  • bojuje pri nadváhe
  • pomáha pri vysokom krvnom tlaku a návaloch horúčavy
  • používa sa aj pri chudnutí, pretože nemá kalórie
  • agar-agar by si mali dopriať aj ľudia, ktorí trpia bolesťami kĺbov
  • pôsobí zásadotvorne, preto je vhodný aj v kombinácii s ovocím, keďže pomáha neutralizovať kyselinotvorné ovocie

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8