Recepty Domáce sushi

Suroviny

okrúhlu ryžu – v obchode sa dá kúpiť pod názvom Sushi ryža alebo Nishiki (kalifornská ryža) alebo Premium.

čerstvé ryby – do tradičného sushi sa dávajú surové ryby, preto je dôležité dbať na ich kvalitu. Ideálnou rybou je tuniak alebo losos. Do sushi je možné pridať aj iné morské plody, ako sú krevety, ustrice či mušle, alebo postačí aj zelenina, ktorá je v tomto jedle taktiež veľmi populárna.

ovocie a zelenina – netreba sa báť pestrosti pri príprave sushi. Výsledné jedlo sa dá vylepšiť avokádom, uhorkou, špenátom, bambusom, paprikou, hubami, alebo aj reďkovkou. Zelenina a ryža – skvelá kombinácia!

morské riasy – ideálne sú lisované a sušené morské riasy Nori. Dodajú sushi tú správnu chuť a predovšetkým sú aj dôležitou súčasťou pri tvorbe roliek.

ryžový ocot – pridáva sa do ryže hneď po jej uvarení, vylepší jej chuť a z takto ochutenej ryže vytvoríme rolky.

ďalšie doplnky – bambusová podkložka, kvalitná sójová omáčka, chren wasabi alebo nakladaný zázvor

Popis

Ryžu prepláchneme a dáme ju do hrnca s vodou. Privedieme do varu a potom varíme ešte 3 minúty na prudkom ohni. Následne hrniec prikryjeme pokrievkou a varíme na miernom ohni max. 5 minút (pokiaľ sa vyvarí naozaj všetka voda). Necháme ryžu odpočinúť. Nálev, ktorý pridáme do uvarenej ryže, si pripravíme z jednej lyžice cukru, jednej lyžičky soli a dvoch lyžíc octu. Ryžu dáme do misy, prilejeme nálev z octu a opatrne zamiešame. Potom necháme ryžu v miske vychladnúť. Medzitým si pripravíme plátky rias, ktoré si položíme na bambusové podložky. Na dolnú polovicu plátku uložíme vrstvu ryže a ide sa na náplň. Kreativite pri tvorbe sushi sa medze nekladú. Avokádo či lososa nakrájame na úzke rezance a následne ich uložíme na pripravenú ryžu. Okraje riasy navlhčíme vodou alebo octom a pomocou bambusovej podložky opatrne vyformujeme do rolky. Následne necháme svoj výtvor chvíľu odpočinúť. Potom ho nakrájame ostrým nožom na kúsky hrubé 2 – 4 cm. Podávame namočené v sójovej omáčke s wasabi a každé sústo striedame s kúskom zázvoru pre vyčistenie chuti.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8