Recepty Domáce rybie prsty

Suroviny

1 kg filet z tresky

100 g ovsených vločiek

1 vajce

šťava z ½ citróna

soľ

Na obaľovanie:

múka

2 vajcia

kukuričná strúhanka

Na ozdobovanie:

petržlenová vňať

Popis

"Prinútiť deti a mladých ľudí konzumovať ryby nebýva vôbec jednoduché - rybie prsty sú snáď jedinou výnimkou. Tie doma pripravené predstavujú jednoznačne lepšiu variantu ako kupované polotovary, pri ktorých hrozí, že nebudú obsahovať deklarované množstvo mäsa. Výrobcovia naviac mnohokrát používajú prídavné látky vrátane zvýrazňovačov chutí, ktorých konzumácia deťmi je nevhodná. Mäso z morských rýb je pritom zdravé, obsahuje okrem vitamínov a omega 3 mastných kyselín, tiež plnohodnotné bielkoviny a jód, ktoré sú pre správny vývoj detí dôležité. Ak budete rybie prsty smažiť, olej rozhodne neprepaľujte, nesmie sa vám z neho dymiť. Usmažené prsty by mali mať zlatistú farbu, určite nedávajte deťom prepálené kúsky. Pred samotným servírovaním nechajte olej odkvapkať na obrúsku a servírujte s citrónom, "odporúča odborníčka na zdravú výživu Zuzana Pavelková Šafářová. 

Postup

1

Filé udusíme.

2

Rybu rozoberieme na kúsky a zbavíme prípadných kostí.

3

Premiešame vidličkou s ovsenými vločkami.

4

Pridáme vajce, soľ, citrónovú šťavu.

5

Vytvoríme hustú zmes a dáme ju na 15 minút do chladu.

6

Z rybacej zmesi tvarujeme malé podlhovasté fašírky v tvare rybích prstov.

7

Rybie prsty obaľujeme v múke, rozšľahanom vajci a strúhanke a vyprážame. Podávame so zemiakovou kašou. Tip: Namiesto vysmážania môžete rybie prsty upiecť v rúre.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 4. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8