Domáce raňajkové cereálie

Suroviny

250 g ovsených vločiek

250 g pohánkových vločiek

250 g pšeničných otrúb

200 g sezamu (môžete skombinovať čierny a biely sezam)

250 g slnečnice (nesolená, nepražená)

200 g ľanových semiačok

100 g mandlí (lupienky, sekané či mleté)

100 g tekvicových semiačok

300 g sušeného ovocia podľa chuti (brusnice, goji, sušené jablká a pod.)

Popis

Po Novom roku sa všetci snažíme dodržať aspoň niektoré z predsavzatí, ktoré sme si stanovili. Aj my sme si ich v rodine dali niekoľko. Jedným z nich sú tzv. „healthy family choices“, teda zdravé rozhodnutia pre rodinu na každý deň. Keďže všetci doma milujeme cereálie, najlepšie čerstvé a domáce (bez pridaného cukru, tuku a bez titulov ako „zapekané“ a pod.), rozhodla som sa pripraviť si domácu zdravú zmes na raňajky plnú semiačok, orechov, plnohodnotnej vlákniny a celozrnných cereálií. Je len na vás, či ich skombinujete s klasickým, kozím, kokosovým, mandľovým či iným mliekom alebo s jogurtom, kombináciám sa medze nekladú. Dajú sa konzumovať dvoma spôsobmi: ako studené cereálie v tekutine (nasypané v mlieku, jogurte a pod.), alebo ako raňajková kaša (zaliata horúcim mliekom či vodou, pokojne aj predchádzajúci večer, do rána kaša krásne narastie a napučí a cereálie zmäknú). Moja zmes je bez pridaného cukru a ovocia, ale samozrejme, že si do nej môžete pridať akékoľvek sušené ovocie už počas prípravy, prípadne ju môžete pred konzumáciou doladiť nasekaným sezónnym čerstvým ovocím.

Všetky ingrediencie nasucho zmiešame. Vznikne nám asi 1 500 g granoly, ktorá vám vystačí na viac než 30 porcií.


Uskladníme vo vzduchotesnej nádobe.


Odporúčam 3 lyžice (alebo podľa chuti) zaliať horúcou vodou alebo mliekom a nechať (pokojne aj cez noc) napučať a servírovať s čerstvým ovocím. U nás doma sú to najlepšie a najobľúbenejšie raňajky. Podľa chuti osladíme, odporúčam javorový sirup, sirup z agáve, med či stéviu. Dobrú chuť!

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 14. 8. od 8:00 hod. do 20. 8. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4