Domáce hruškové maslo

Suroviny

5 hrušiek
mletá škorica
soľ
2 PL medu
100 ml vody
100 g horkej čokolády (70%)
100 g masla

Popis

Hrušky ošúpeme, zbavíme jadierok, nakrájame na kúsky a dáme do malého hrnca. Podlejeme vodou, osladíme medom a pridáme všetko korenie. Zmes varíme približne 20 minút, kým hrušky úplne nezmäknú a rozmixujeme dohladka.

Do teplých hrušiek pridáme čokoládu. Miešame, kým sa neroztopí a necháme chvíľu chladnúť. Pridáme maslo izbovej teploty a rozmiešame dohladka. Hotové hruškové maslo prelejeme do pohárikov a necháme úplne vychladiť. Skladujeme v chladničke.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8