Recepty Detoxikačná zeleninová polievka

Suroviny

1 cibuľa (stredná)
1 mrkva (veľká)
2 stonkové zelery
1 červená paprika
4 strúčiky cesnaku
2 šálky zelenej fazule (mrazenej)
400 g zaváraných paradajok
¼ hlavy bielej kapusty
l zeleninového vývaru (alebo vody)
1 PL olivového oleja
ČL oregana (sušeného)
1 ČL sušenej bazalky
½ ČL tymiánu (sušeného)
1 ČL soli
½ ČL mletého čierneho korenia
2 PL petržlenovej vňate

Popis

„Vnútorná hygiena je rovnako dôležitá, ako vonkajšia. Existujú rôzne detoxikačné techniky, doplnky a pomôcky, no nie všetky nám prospievajú a niektoré môžu dokonca uškodiť. Zeleninová polievka je rozhodne jeden z najlepších a najbezpečnejších detoxikačných pokrmov. Ak budete jesť iba polievku tri dni, váš organizmus sa dokonale prečistí. Polievku jedzte dva až trikrát denne a ak vydržíte čo len jeden deň, určite vám to prospeje. Telo sa neąbude musieť venovať náročnému tráveniu, ako napríklad pri konzumácii mäsa a usporenú energiu môže vynaložiť na regeneráciu,“ radí špecialistka na oblasť zdravého stravovania Zuzana Pavelková Šafářová.

Postup

1

Cibuľu, mrkvu, zeler, papriku, kapustu očistíme a nakrájame.

2

Na olivovom oleji orestujeme 3 – 5 minút, pridáme cesnak, fazuľu a ešte chvíľu orestujeme.

3

Zalejeme vývarom alebo vodou, pridáme paradajky aj so šťavou, bylinky okrem petržlenovej vňate a uvaríme domäkka – asi 25 minút.

4

Podávame posypané nasekanou petržlenovou vňaťou.

5

Tip: Môže sa podávať aj ako silný zeleninový vývar, čo zabezpečí restovanie zeleniny pred varením. Zeleninu potom môžete použiť do fašírok či placiek, napr. s ovsenými vločkami a pod.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 18. 11. od 8:00 hod. do 24. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8