Recepty Detoxikačná zeleninová polievka
Suroviny
1 stredná cibuľa
1 mrkva (veľká)
2 zelerové stonky
1 červená paprika
4 strúčiky cesnaku
2 šálky mrazenej zelenej fazule
400 g zavárané paradajky
¼ hlávky bielej kapusty
1,5 l zeleninového vývaru (alebo vody)
1 PL olivového oleja
1,5 ČL sušeného oregana
1 ČL sušenej bazalky
½ ČL sušeného tymianu
1 ČL soli
½ ČL mletého čierneho korenia
2 PL petržlenovej vňate
Popis

„Vnútorná hygiena je rovnako dôležitá, ako vonkajšia. Existujú rôzne detoxikačné techniky, doplnky a pomôcky, no nie všetky nám prospievajú a niektoré môžu dokonca uškodiť. Zeleninová polievka je rozhodne jeden z najlepších a najbezpečnejších detoxikačných pokrmov. Ak budete jesť iba polievku tri dni, váš organizmus sa dokonale prečistí. Polievku jedzte dva až trikrát denne a ak vydržíte čo len jeden deň, určite vám to prospeje. Telo sa neąbude musieť venovať náročnému tráveniu, ako napríklad pri konzumácii mäsa a usporenú energiu môže vynaložiť na regeneráciu,“ radí špecialistka na oblasť zdravého stravovania Zuzana Pavelková Šafářová.

Postup
1
Cibuľu, mrkvu, zeler, papriku, kapustu očistíme a nakrájame.
2
Na olivovom oleji orestujeme 3 – 5 minút, pridáme cesnak, fazuľu a ešte chvíľu orestujeme.
3
Zalejeme vývarom alebo vodou, pridáme paradajky aj so šťavou, bylinky okrem petržlenovej vňate a uvaríme domäkka – asi 25 minút.
4
Podávame posypané nasekanou petržlenovou vňaťou.
5
Tip: Môže sa podávať aj ako silný zeleninový vývar, čo zabezpečí restovanie zeleniny pred varením. Zeleninu potom môžete použiť do fašírok či placiek, napr. s ovsenými vločkami a pod.
Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 5. od 8:00 hod. do 28. 5. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4