Recepty Detoxikačná zeleninová polievka

Suroviny

1 stredná cibuľa

1 mrkva (veľká)

2 zelerové stonky

1 červená paprika

4 strúčiky cesnaku

2 šálky mrazenej zelenej fazule

400 g zavárané paradajky

¼ hlávky bielej kapusty

1,5 l zeleninového vývaru (alebo vody)

1 PL olivového oleja

1,5 ČL sušeného oregana

1 ČL sušenej bazalky

½ ČL sušeného tymianu

1 ČL soli

½ ČL mletého čierneho korenia

2 PL petržlenovej vňate

Popis

„Vnútorná hygiena je rovnako dôležitá, ako vonkajšia. Existujú rôzne detoxikačné techniky, doplnky a pomôcky, no nie všetky nám prospievajú a niektoré môžu dokonca uškodiť. Zeleninová polievka je rozhodne jeden z najlepších a najbezpečnejších detoxikačných pokrmov. Ak budete jesť iba polievku tri dni, váš organizmus sa dokonale prečistí. Polievku jedzte dva až trikrát denne a ak vydržíte čo len jeden deň, určite vám to prospeje. Telo sa neąbude musieť venovať náročnému tráveniu, ako napríklad pri konzumácii mäsa a usporenú energiu môže vynaložiť na regeneráciu,“ radí špecialistka na oblasť zdravého stravovania Zuzana Pavelková Šafářová.

Postup

1

Cibuľu, mrkvu, zeler, papriku, kapustu očistíme a nakrájame.

2

Na olivovom oleji orestujeme 3 – 5 minút, pridáme cesnak, fazuľu a ešte chvíľu orestujeme.

3

Zalejeme vývarom alebo vodou, pridáme paradajky aj so šťavou, bylinky okrem petržlenovej vňate a uvaríme domäkka – asi 25 minút.

4

Podávame posypané nasekanou petržlenovou vňaťou.

5

Tip: Môže sa podávať aj ako silný zeleninový vývar, čo zabezpečí restovanie zeleniny pred varením. Zeleninu potom môžete použiť do fašírok či placiek, napr. s ovsenými vločkami a pod.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8