Recepty Cviklové brownies

Suroviny

500 g cvikly
100 g masla
200 g horkej čokolády (kvalitnej)
3 vajcia
100 g hladkej múky
30 g kakaa (na varenie)
250 g trstinového cukru
1 PL vanilkového extraktu

Popis

Cviklu ošúpeme, nakrájame na malé kúsky a varíme vo vode dozmäknutia. Uvarenú a ešte teplú cviklu scedíme a spolu s nalámanou čokoládou a maslom poriadne rozmixujeme na pyré. Vajcia vyšľaháme s cukrom dopenista, primiešame cviklovo-čokoládovú zmes a na záver zapracujeme múku a kakao. Cesto vylejeme na pomúčený plech alebo okrúhlej formy a pečieme v predhriatej rúre asi 20 minút pri 180 °C. Koláč musí byť mäkký, v prostriedku šťavnatý. Necháme ho asi hodinu chladnúť a až potom krájame.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8