Recepty Cviklové brownies

Suroviny

500 g surovej cvikly/cca 450 g po uvarení

100 g masla

200 g kvalitnej čokolády

3 vajíčka

100 g hladkej múky

30 g kakaa na varenie

250 g trstinového cukru

1 PL vanilkového extraktu

Popis

Cviklu ošúpeme, nakrájame na malé kúsky a varíme vo vode dozmäknutia. Uvarenú a ešte teplú cviklu scedíme a spolu s nalámanou čokoládou a maslom poriadne rozmixujeme na pyré. Vajcia vyšľaháme s cukrom dopenista, primiešame cviklovo-čokoládovú zmes a na záver zapracujeme múku a kakao. Cesto vylejeme na pomúčený plech alebo okrúhlej formy a pečieme v predhriatej rúre asi 20 minút pri 180 °C. Koláč musí byť mäkký, v prostriedku šťavnatý. Necháme ho asi hodinu chladnúť a až potom krájame.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8