Recepty Cviklová polievka so smotanou

Suroviny

600 g cvikly
3 mrkvy
3 PL olivového oleja
1 ČL rasce (celej)
bobkový list
1 cibuľa (menšia)
750 ml vody
sladká smotana
kôpor (čerstvý, na dochutenie)

Popis

Rúru rozohrejeme na 200 °C. Medzitým si cviklu a mrkvu ošúpeme a nakrájame na menšie kúsky. Zeleninu preložíme na plech, ochutíme 2 PL oleja, rascou, soľou a trochou čierneho korenia.

Pečieme približne 30 – 35 minút, kým nie je zelenina úplne mäkká. Ešte teplú zeleninu potom dáme do mixéra, zalejeme trochou vody a rozmixujeme do hladka.

V hrnci rozohrejeme zvyšný olej, pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu a chvíľu restujeme, kým cibuľa nezmäkne.

Potom pridáme do hrnca rozmixovanú zeleninu, dolejeme zvyšok vody a privedieme k varu. Polievku povaríme a podávame dochutenú sladkou smotanou a čerstvým kôprom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 2. 12. od 8:00 hod. do 8. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalóg Gift

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 1. 12. od 8:00 hod. do 24. 12. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8