Recepty Cuketové muffiny s volským okom

Suroviny

2,5 stredne veľkej cukety

7 vajec

1 strúčik cesnaku

100 g tvrdého syra

čierne mleté korenie

mletá rasca

majorán

hladká múka biela (na zahustenie podľa potreby)

Postup

1

Pripravíme si všetky suroviny.

2

Jednu cuketu umyjeme a nakrájame aj so šupou po celej dĺžke na tenké pásy.

3

Druhú ošúpeme, postrúhame na hrubom strúhadle, zmiešame s jedným vajcom a dochutíme soľou, korením, majoránom a pretlačeným cesnakom. Ak je zmes príliš riedka, zahustíme ju trochou múky. Rúru zohrejeme na 180 °C.

4

Plech na muffiny jemne vymastíme olejom a vnútro každého otvoru obložíme po obvode pásom cukety. Cuketovú masu rozdelíme do takto vystlaných otvorov a do každej spravíme jamku, do ktorej vklepneme vajíčko. Dáme zapiecť.

5

Keď sú vajíčka spolovice upečené, posypeme ich nastrúhaným syrom a dopečieme, kým sa syr neroztopí. Podávame so zemiakmi.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 27. 5. od 8:00 hod. do 2. 6. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8