Recepty Cuketové muffiny s volským okom

Suroviny

cukety (stredne veľké)
7 vajec
1 strúčik cesnaku
100 g parmezánu
mleté čierne korenie
mletá rasca
majorán
hladká múka (na zahustenie podľa potreby)

Postup

1

Pripravíme si všetky suroviny.

2

Jednu cuketu umyjeme a nakrájame aj so šupou po celej dĺžke na tenké pásy.

3

Druhú ošúpeme, postrúhame na hrubom strúhadle, zmiešame s jedným vajcom a dochutíme soľou, korením, majoránom a pretlačeným cesnakom. Ak je zmes príliš riedka, zahustíme ju trochou múky. Rúru zohrejeme na 180 °C.

4

Plech na muffiny jemne vymastíme olejom a vnútro každého otvoru obložíme po obvode pásom cukety. Cuketovú masu rozdelíme do takto vystlaných otvorov a do každej spravíme jamku, do ktorej vklepneme vajíčko. Dáme zapiecť.

5

Keď sú vajíčka spolovice upečené, posypeme ich nastrúhaným syrom a dopečieme, kým sa syr neroztopí. Podávame so zemiakmi.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8