Recepty Cuketové hranolčeky s parmezánom

Suroviny

Domáci dresing
4 cukety (malé)
2 PL olivového oleja
1 citrón (len kôra)
3 strúčiky cesnaku
1 šálka parmezánu (nastrúhaného)
250 ml bieleho jogurtu
1 PL olivového oleja
1 PL citróna (len šťava)
soľ
cesnak
bazalka
oregano

Popis

Najprv si predhrejeme rúru na 180 °C a plech vystelieme papierom na pečenie. Cuketu si narežeme na hrubšie hranolčeky – prekrojíme ju pozdĺžne na polovicu a každú polovicu ešte na polovicu. V malej miske si zmiešame olivový olej a cesnak. Cuketové hranolčeky najprv namáčame do cesnakového oleja a potom do nastrúhaného parmezánu. Takto obalené cukety poukladáme na plech, osolíme a okoreníme. Pečieme v rúre 15 minút, potom nastavíme gril, podľa potreby posypeme zvyšným parmezánom a necháme dozlatista pripiecť. Podávame s domácim jogurtovým dresingom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8