Recepty Čokoládový koláč plný sladkých hrušiek

Suroviny

4 hrušky
380 g polohrubej múky
450 ml smotany 30%
3 vajcia
4 lyžice kakaa (kvalitného)
1 lyžica citróna (len kôra)
1 prášok do pečiva
1 vanilkový cukor
150 g kryštálového cukru
kačací tuk
práškový cukor
polohrubá múka (na vysypanie plechu)

Popis

Preosejeme múku a zmiešame ju s práškom do pečiva. K múke prisypeme kakao, vanilkový cukor, citrónovú kôru a cukor. Do misky nalejeme smotanu  a šľaháme. Len čo bude smotana stredne tuhá, prisypeme sypkú zmes múky a ostatných surovín. Nakoniec pridáme vajíčka a cesto ešte trochu vyšľaháme. Potom ho nalejeme do  vymastenej a múkou vysypanej formy. Hrušky očistíme, ošúpeme, nakrájame na plátky a ponoríme do pripraveného cesta. Koláč dáme piecť do predhriatej rúry na 180 °C a pečieme asi 25 až 30 minút. Hotový koláč necháme vychladnúť a podávame ho posypaný práškovým cukrom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8