Recepty Čokoládovo-višňové vafle so šľahačkou

Suroviny

170 ml mlieka

190 g hladkej múky

8 PL oleja

1 kopcovitá PL krupicového cukru

1 kopcovitá ČL prášku do pečiva

1/2 ČL soli

3 vajcia

1 téglik smotany na šľahanie

čokoládová poleva

višňový džem

Popis

Postup

Najprv oddelíme bielka od žĺtkov. Z bielok vyšľaháme pevný tuhý sneh. Žĺtky vyšľaháme s cukrom do peny. Múku preosejeme, zmiešame s olejom, žĺtkovou penou, mliekom, práškom do pečiva a soľou. Zmes vyšľaháme, aby bola hladká. Nakoniec opatrne vmiešame sneh z bielok a premiešame. Cesto nalejeme do vaflovača a upečieme. Polevu pripravíme podľa návodu na obale. Smotanu vyšľaháme, kým nezískame pevnú a tuhú šľahačku. Do hrnca dáme džem, zriedime ho trochou vody a ohrejeme. Hotové vafle podávame poliate čokoládovou polevou, s teplým višňovým džemom a šľahačkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8