Recepty Čokoládová pena s mandarínkami

Suroviny

150 g bielej čokolády
150 ml smotany 30%
2 vajcia (žltka)
2 mandarínky (len šťava)
1 mandarínka (na ozdobenie)

Popis

"Pri príprave by sa dalo vymeniť klasickú smotanu za menej kalorickú kyslú a bielu čokoládu za takú, ktorá má vyšší obsah kakaa a menej cukru. Samotné kakao je zdroj horčíka a pôsobí ako antioxidant. Žĺtok obohatí dezert o vitamíny skupiny B, vitamíny A, D, K, kyselinu listovú, horčík, draslík, fluór a jód. Ak však bielu čokoládu milujete, občas si ju doprajte. Neustále odopieranie si nie je správna cesta. S dezertom ale vždy počkajte pol hodiny po hlavnom jedle," odporúča nutričná špecialistka Zuzana Pavelková Šafářová.

Postup

1

Smotanu zohrejeme v miske nad parou.

2

Keď je horúca, vsypeme do nej čokoládu nalámanú na kúsky a miešaním vytvoríme hladký krém.

3

V horúcom kréme, stále nad vodným kúpeľom vmiešame dve žĺtka a dôkladne premiešame.

4

Odstavíme, necháme chvíľu schladnúť a vmiešame mandarínkovú šťavu.

5

Naporcujeme do pohárov. Dáme na dve hodiny do chladničky.

6

Podávame ozdobené mesiačikmi mandarínky, prípadne so šľahačkou.

7

Tieto poháre môžu byť i moderným variantom známeho teplého smotanového krému Šodó. Preto môžeme poháre podávať i teplé.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8