Recepty Čokoládová domáca granola

Suroviny

300 g ovsených vločiek

150 g orechov (trochu podrvených - mandle, lieskovce, vlašské orechy)

4 PL medu

3 PL kokosového oleja

1 ČL škorice

1 horká čokoláda

1 hrsť sušeného ovocia podľa chuti

Popis

„Domáca granola je skvelý variant obilných raňajok, keď vás omrzí kaša. Okrem orechov do nej možno pridávať aj semienka. S čokoládou výborne ladia kokosové hobliny, namiesto čokolády je možné rovno pri príprave použiť kakao. Skrátka fantázii sa medze nekladú,  základný recept sa môže pripravovať na niekoľko spôsobov a raňajky vás neomrzia. Ovsené vločky sú veľmi bohaté na životne dôležité látky a vlákninu, posilňujú imunitu, prospievajú krvnému tlaku, nervovému systému a činnosti čriev. Pri pečení sa neponáhľajte a dodržiavajte danú teplotu. Pečte dozlatista a chrumkava. Pri pečení je vhodné granolu párkrát premiešať,“ radí Zuzana Pavelková Šafářová, nutričná špecialistka.

Postup

1

Všetky suroviny okrem čokolády a ovocia dáme do uzatvárateľnej nádoby a jemným prevracaním spojíme.

2

Zmes vysypeme na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme na 170 °C max. 20 min. alebo kým vločky a oriešky nezačnú tmavnúť.

3

Zmes necháme na plechu vychladnúť a preložíme do uzatvárateľnej nádoby.

4

Pridáme na jemno nasekanú horkú čokoládu a ovocie nakrájané na kúsky.

5

Podávame s bielym jogurtom, mliekom alebo jeho rastlinnou náhradou. Skladujeme v chlade.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8