Recepty Cisársky trhanec

Suroviny

250 ml mlieka

160 g polohrubej múky

5 vajec

3 PL cukru

2 PL masla

2 PL perlivá voda

3 PL sušené hrozienka

½ ČL vanilínového cukru

šťava z polovice citróna

práškový cukor na posypanie

Na mandarínkový kompót:

500 g mandarínky

šťava z polovice citróna

3 PL cukru

Postup

1

Hrozienka dobre umyjeme a na 10 minút namočíme do horúcej vody s citrónovou šťavou.

2

V mise rozmiešame mlieko, vajcia, minerálku, cukor, vanilku a scedené hrozienka. Postupne pridávame múku, až vznikne hladké cesto.

3

V hlbšej panvici rozpustíme maslo, naň vylejeme cesto a opekáme 5 – 6 minút dozlatista. Potom placku otočíme, potrháme na kúsky a dopečieme.

4

Podávame s ovocným kompótom, posypané práškovým cukrom.

5

Mandarínkový kompót Mandarínky olúpeme, rozoberieme na mesiačiky a spolu s citrónovou šťavou a cukrom na nízkej teplote za pravidelného miešania varíme 15 – 20 minút.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8