Recepty Chutný adventný veniec

Suroviny

150 g masla

150 g hnedého cukru

2 žĺtka

1 vajce

250 g mäkkého tvarohu

kôru z 1 pomaranča

500 g hladkej múky (dá sa použiť aj hladká špaldová)

1/2 lyžičky soli

2 balíčky prášku do pečiva

2 PL rumu

50 g nasekaných mandlí alebo mandľových lupienok (troška si odložte na posypanie)

100 g sušených brusníc

500 ml teplého mlieka

1 ks vajce na potretie

Popis

Zmäknuté maslo vyšľaháme s cukrom, žĺtkami a vajíčkom. Pridáme tvaroh a znovu šľaháme. Zmes ochutíme pomarančovou kôrou, mandľami a brusnicami. Prisypeme múku, soľ, kypriaci prášok, premiešame, prilejeme rum a po častiach pridávame mlieko. Cesto preložíme z misy na dosku, rozdelíme ho na 2 rovnaké časti a urobíme z neho valčeky, ktoré rovnomerne spletieme do plochého vrkoča. Konce spojíme špajdľou alebo špáradlom. Prenesieme ho na vymastený plech, prípadne na papier na pečenie a vytvarujeme do kruhu. Adventný veniec necháme pri izbovej teplote ešte chvíľu kysnúť (20 – 30 minút). Potom ho potrieme rozšľahaným vajíčkom a posypeme zvyšnými mandľovými lupienkami.


Pečieme v rozohriatej rúre pri teplote 200 °C cca 30 – 45 minút. Treba skúsiť špáradlom, či to stačí. Keď je veniec zvrchu trochu zapečený, znížime teplotu, aby sa prepiekol rovnomerne.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 8. od 8:00 hod. do 27. 8. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4