Recepty Chlapský šalát

Suroviny

2 hrste tmavozeleného šalátu (špenát, rukola alebo poľníček)

1 avokádo

10 cherry paradajok

1 pomaranč

hrsť sušených brusníc

vlašské orechy

200 g vyzretého hovädzieho mäsa na steaky (Brazília, Argentína)

soľ

korenie

olivový olej

šťava z 1 pomaranča

lyžica medu

štipka čili

2 lyžice olivového oleja

balsamico

Popis

Špenát uložíme na dno šalátovej misy, pridáme prepolené paradajky a na kocky nakrájané avokádo. Pomaranč ošúpeme a rozdelíme ho nožom na tenké mesiačiky bez šupky, tzv. filetky. Posypeme brusnicami a podrvenými vlašskými orechmi.


Steak okoreníme a opečieme na horúcej panvici na olivovom oleji (zhruba 2 minúty z každej strany), aby bol stredne prepečený (medium). Necháme ho odležať na doske, posypeme soľou a nakrájame na tenké plátky. Pridáme k šalátu a zalejeme dresingom, ktorý sme si pripravili zmiešaním pomarančovej šťavy, oleja, medu, prípadne balsamica. Pred podávaním môžeme šalát ešte dochutiť soľou a korením.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 18. 9. od 8:00 hod. do 24. 9. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4