Recepty Chlapský šalát

Suroviny

2 hrste tmavozeleného šalátu (špenát, rukola alebo poľníček)

1 avokádo

10 cherry paradajok

1 pomaranč

hrsť sušených brusníc

vlašské orechy

200 g vyzretého hovädzieho mäsa na steaky (Brazília, Argentína)

soľ

korenie

olivový olej

šťava z 1 pomaranča

lyžica medu

štipka čili

2 lyžice olivového oleja

balsamico

Popis

Špenát uložíme na dno šalátovej misy, pridáme prepolené paradajky a na kocky nakrájané avokádo. Pomaranč ošúpeme a rozdelíme ho nožom na tenké mesiačiky bez šupky, tzv. filetky. Posypeme brusnicami a podrvenými vlašskými orechmi.


Chlapský šalátSteak okoreníme a opečieme na horúcej panvici na olivovom oleji (zhruba 2 minúty z každej strany), aby bol stredne prepečený (medium). Necháme ho odležať na doske, posypeme soľou a nakrájame na tenké plátky. Pridáme k šalátu a zalejeme dresingom, ktorý sme si pripravili zmiešaním pomarančovej šťavy, oleja, medu, prípadne balsamica. Pred podávaním môžeme šalát ešte dochutiť soľou a korením.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Aktuálne ponuky

1 / 3