Recepty Chilli-bacon roláda z bravčovej panenky

Suroviny

600 g bravčovej panenky
soľ
2 PL strúhanky
200 g (napr. omáčka Hellmann's Brazilian Spicy Churrasco)
125 g slaniny

Popis

Postup

Bravčovú panenku umyjeme a osušíme. Jemne osolíme a potrieme 1 – 2 lyžicami grilovacej omáčky Hellmann's Brazilian Spicy Churrasco a posypeme strúhankou (udrží omáčku lepšie na mäse). Plátky slaniny dáme vedľa seba, položíme na ne mäso a zarolujeme do tvaru valčeka. V strede rozpáleného grilu sprudka opečieme panenku (smerom k ohňu najprv stranou, kde je slanina spojená), až bude slanina chrumkavá. Potom ju zabalíme do alobalu a necháme dôjsť na strane grilu zhruba 10 – 15 minút. Rozbalíme, necháme pár minút odpočinúť a pomocou ostrého noža nakrájame na plátky, ktoré podávame s grilovacou omáčkou Hellmann's Brazilian Spicy Churrasco. Ako prílohu odporúčame opečené zemiaky s tymianom a špargľu. TIP: Slanina udrží mäso vnútri šťavnaté a pridá bravčovej panenke skvelú chrumkavú kôrku. So soľou opatrne v závislosti od druhu slaniny.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8