Recepty Cestoviny s kuracím mäsom a syrom v paradajkovej omáčke

Suroviny

3 kuracie prsia
½ ČL sušeného cesnaku
½ ČL oregana (sušeného)
½ ČL rozmarínu (sušeného)
½ ČL sušenej bazalky
1 cibuľa (stredná)
3 strúčiky cesnaku
500 g cestovín penne
680 g paradajkovej omáčky (na cestoviny)
150 g mozzarelly (strúhanej)
75 g parmezánu
soľ (podľa chuti)
mleté čierne korenie (podľa chuti)
bazalka (čerstvá)
slnečnicový olej

Postup

1

Vo veľkej panvici rozohrejeme olej, pridáme na menšie kocky nakrájané kuracie prsia, soľ, korenie, sušený cesnak a ostatné korenie. Za stáleho miešania varíme 5 minút, alebo kým nie sú kuracie kúsky hotové. Vyberieme ich z hrnca do misy.

2

Do hrnca dáme nadrobno nakrájanú cibuľu a cesnak a orestujeme 2 – 3 minúty. Pridáme paradajkovú omáčku, rozriedime vodou, privedieme do varu a na miernej teplote varíme, kým nezhustne.

3

Do omáčky pridáme kura a surové cestoviny, premiešame a varíme zakryté pokrievkou 10 – 15 minút, pokým cestoviny nie sú al dente.

4

Do uvareného nasypeme parmezán a štvrtinu mozzarelly, premiešame a povrch posypeme zvyškom mozzarelly. Prikryjeme pokrievkou a varíme 2 – 3 minúty, kým syr neroztopí.

5

Hotové ozdobíme bazalkovými lístkami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8