Recepty Burger s modrým syrom a hruškou

Suroviny

Omáčka:

2 PL olivového oleja

½ červenej cibule

2 PL balzamikového octu

2 PL červeného vína

1 ČL javorového sirupu

Burger:

200 g mletého hovädzieho mäsa

2 žemle na hamburgery

4 plátok slaniny

2 PL vlašských orechov (rozdrvených)

1 hruška (veľká)

2 plátok modrý syr (hrubšie plátky)

rukola

soľ

korenie

Postup

1

Omáčka z vína a javorového sirupu, chrumkavá slaninka, voňavá hruška a lahodný syr spolu so šťavnatým mäsom sú skutočným gastronomickým zážitkom.

2

Rúru vyhrejeme na 190 °C. Obalíme plátky slaniny orechmi a pečieme 15 minút, aby mala slanina dochrumkava opečené okraje.

3

Z mäsa vytvarujeme dva burgery a opekáme ich na panvici alebo na grile 5 minút z každej strany. Burgery dochutíme soľou a korením.

4

Rozkrojíme hrušku na 4 časti a smažíme ich na panvici alebo na grile jednu minútu z každej strany.

5

Predhrejeme žemle na panvici alebo na grile. Na spodnú polovicu dáme omáčku podľa chuti a položíme na ňu mäso, dva plátky hrušky, dva plátky slaniny, modrý syr a rukolu. Zakryjeme vrchnou polovicou žemle a spevníme špáradlom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 14. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8