Recepty Burger s modrým syrom a hruškou

Suroviny

Omáčka:
2 PL olivového oleja
½ červenej cibule
2 PL balzamikového octu
2 PL červeného vína
1 ČL javorového sirupu
Burger:
200 g mletého hovädzieho mäsa
2 žemle (na hamburgery)
4 plátky slaniny
2 PL vlašských orechov (rozdrvených)
1 hruška (veľká)
2 plátky syra s modrou plesňou (hrubšie plátky)
rukola
soľ
mleté čierne korenie

Postup

1

Omáčka z vína a javorového sirupu, chrumkavá slaninka, voňavá hruška a lahodný syr spolu so šťavnatým mäsom sú skutočným gastronomickým zážitkom.

2

Rúru vyhrejeme na 190 °C. Obalíme plátky slaniny orechmi a pečieme 15 minút, aby mala slanina dochrumkava opečené okraje.

3

Z mäsa vytvarujeme dva burgery a opekáme ich na panvici alebo na grile 5 minút z každej strany. Burgery dochutíme soľou a korením.

4

Rozkrojíme hrušku na 4 časti a smažíme ich na panvici alebo na grile jednu minútu z každej strany.

5

Predhrejeme žemle na panvici alebo na grile. Na spodnú polovicu dáme omáčku podľa chuti a položíme na ňu mäso, dva plátky hrušky, dva plátky slaniny, modrý syr a rukolu. Zakryjeme vrchnou polovicou žemle a spevníme špáradlom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8