Recepty Burger s lososovou plackou

Suroviny

Burger

4 hamburgerové žemle

3 paradajky

1 červená cibuľa

šalát (rukola, listový šalát, ľadovž šalát)

500g lososového filé

strúhanka z 2 krajcov chleba

3 vyšľahané vaječné bielky

1 šalotka

1 čilli paprička

20g čerstvej bazalky

čierne mleté korenie

soľ

olej

Domáca tatárska omáčka

2 žĺtky

150ml slnečnicového oleja

1 lyžica francúzskej horčice

1 kyslá uhorka

¼ cibule

soľ

čierne mleté korenie

Popis

1. Pokrájame lososové filé na menšie kúsky a mixujeme. Postupne pridávame striedky chleba, vyšľahané vaječné bielka, šalotku, čili papričku a bazalku. Dochutíme soľou a čiernym mletým korením. Z pripravenej zmesi vyformujeme placky, ktoré pokvapkáme olejom a dáme do chladničky odpočinúť. 2. Pomocou ručného mixéra zmiešame žĺtky, slnečnicový olej, horčicu, soľ a čierne mleté korenie. Keď už je majonéza vymiešaná, pridáme pokrájanú kyslú uhorku, cibuľu a premiešame. Domáca tatárska omáčka je takto pripravená, avšak pred tým, ako budeme grilovať placky, si ju necháme schladiť v chladničke. 3. Rozpálime gril a grilujeme placky z oboch strán. Rozkrojené žemle môžeme takisto opiecť zvrchu a zvnútra, aby boli chrumkavé. 4. Servírujeme tak, že do každej žemle vrstvíme šalát, jednu lososovú placku, zopár plátkov paradajky, cibule a vrch ochutíme domácou tatárskou omáčkou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 16. 9. od 8:00 hod. do 22. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8