Recepty Bryndzové veľkonočné vajíčka

Suroviny

6 veľkých zemiakov

250 g bryndze

200 ml kyslej smotany

12 vajec

50 g slaninky alebo prosciutto

pažítka alebo jarná cibuľka

soľ

mleté čierne korenie

Popis

Vopred si v osolenej vode uvaríme zemiaky v šupke a necháme ich vychladiť. Potom do vychladnutých zemiakových polovičiek vydlabeme jamku. Bryndzu zmiešame s kyslou smotanou a najemno nakrájanou slaninkou. Zemiakové polovičky naplníme do 3/4 bryndzovou zmesou a na vrch rozbijeme vajíčko. Uložíme na plech s papierom na pečenie a zapekáme približne 15 minút na 200 °C. Podávame osolené, okorenené, preliate zvyšnou bryndzovou omáčkou a posypané pažítkou. Malý tip: Keď sú zemiaky uvarené, ponoríme ich na 10 sekúnd do ľadovej vody, aby sa ľahšie oddelila šupka.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8