Recepty Bryndzová polievka s cibuľkou

Suroviny

6 menších zemiakov

250 g bryndze

200 ml kyslej smotany

mleté čierne korenie

2 červené cibule

2 lyžice prepusteného masla

1 lyžička kryštálového cukru

sladká smotana

soľ

Popis

Zemiaky si nakrájame na malé kocky a varíme v osolenej vode, pokiaľ nezmäknú. Potom do vývaru so zemiakmi pridáme bryndzu s kyslou smotanou a ponorným mixérom rozmiešame. Ak polievka zostane príliš hustá, prilejeme sladkú smotanu alebo vodu, a ak zostane príliš riedka, tak ju zahustíme surovým nastrúhaným zemiakom. Dochutíme soľou a korením. Na panvici si na masle orestujeme cibuľku nakrájanú na mesiačiky, posypeme cukrom a necháme skaramelizovať. S cibuľou môžeme opiecť aj slaninku, vďaka čomu môže polievka dostať haluškový nádych. Na záver ju posypeme kúskami skaramelizovanej cibule a podávame s pečivom. Je sýta a postačí ako hlavné jedlo.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 15. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leto plné nízkych cien

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 8. 7. od 8:00 hod. do 21. 7. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8