Recepty Brusnicové želé s kardamómom

Suroviny

250 g čerstvých brusníc

2½ pohára vody

1 polievková lyžica zemiakového škrobu

cukor, prípadne xylitol

½ lyžičky mletého kardamómu

Na ozdobenie: smotana alebo jogurt

Popis

Brusnice opláchneme, zalejeme ich dvoma pohármi vriacej vody a varíme ich 10 minút. Brusnice zmixujeme a pretlačíme ich cez sitko. Pridáme cukor (najlepšie 6 polievkových lyžíc, ale ak máte radi veľmi sladkú chuť, môžete ho pridať viac) a kardamóm. V ½ pohári vody rozmiešame múku. Pridáme ju k brusniciam, zamiešame a necháme zovrieť. Hotové želé nalejeme do pohárov. Vrch polejeme smotanou alebo jogurtom.

Ak vo svojej kuchyni nájdete brusnicový džús, pridajte ho trochu do želé, zintenzívnite tak jeho chuť. Myslite však na to, že potom treba pridať menej cukru. Namiesto čerstvých brusníc môžete použiť aj sušené. V takom prípade tiež treba pridať menej cukru. Máte radi mäkšie želé? Pridajte doň trochu viac vody.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy

Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 8. od 8:00 hod. do 27. 8. 2019 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4