Recepty Brokolicová nátierka

Suroviny

500 g brokolice

1 balenie krémového syra typu philadelphia

1 ČL olivového oleja

1 ČL citrónovej šťavy

1 strúčik cesnaku

slnečnicové semienka

Postup

 alt=
1

Odstráňte z brokolice listy a akékoľvek iné nečistoty, odkrojte stonku a zvyšok varte v slanej vode 6 minút. Brokolicu kúpte najlepšie mladú a bez hnedých alebo žltých častí. Stonka by mala byť pevná - jemné stonky alebo zvädnutý vrch sú známkou starej brokolice. Keď je brokolica uvarená, osušte ju a nechajte ju vychladnúť. Takto si ju môžete pripraviť aj deň vopred.

 alt=
2

Do kuchynského robota dajte spolu brokolicu, citrónovú šťavu, cesnak, olivový olej a soľ a vymiešajte najemno. Namiesto kuchynského robota môžete použiť taktiež mixér.

 alt=
3

Do hotovej zmesi pridajte syr a bez mixéra dobre premiešajte.

 alt=
4

Pokiaľ je to potrebné, pridajte soľ.

 alt=
5

Nátierku dajte do desiatovej krabičky spolu so slnečnicovými semienkami. Odporúčame jesť s čerstvým chlebom, chlebovými tyčinkami alebo krekrami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 15. 1. od 8:00 hod. do 21. 1. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4