Recepty Brokolicová nátierka

Suroviny

500 g brokolice
1 balenie syra Philadelphia
1 ČL olivového oleja
1 ČL citróna
1 strúčik cesnaku
slnečnicové semiačka

Postup

1

Odstráňte z brokolice listy a akékoľvek iné nečistoty, odkrojte stonku a zvyšok varte v slanej vode 6 minút. Brokolicu kúpte najlepšie mladú a bez hnedých alebo žltých častí. Stonka by mala byť pevná - jemné stonky alebo zvädnutý vrch sú známkou starej brokolice. Keď je brokolica uvarená, osušte ju a nechajte ju vychladnúť. Takto si ju môžete pripraviť aj deň vopred.

2

Do kuchynského robota dajte spolu brokolicu, citrónovú šťavu, cesnak, olivový olej a soľ a vymiešajte najemno. Namiesto kuchynského robota môžete použiť taktiež mixér.

3

Do hotovej zmesi pridajte syr a bez mixéra dobre premiešajte.

4

Pokiaľ je to potrebné, pridajte soľ.

5

Nátierku dajte do desiatovej krabičky spolu so slnečnicovými semienkami. Odporúčame jesť s čerstvým chlebom, chlebovými tyčinkami alebo krekrami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8