Recepty Bravčová roláda s jablkami

Suroviny

1 kg vykosteného bravčového karé

100 g slaniny

1 väčšie jablko

6 strúčikov cesnaku

soľ

čierne korenie

štipka škorice

čerstvé bylinky ako tymian, šalvia alebo rozmarín

voda

potravinársky motúzik

Popis

Do karé spravíme dlhší zárez, akoby sme krájali rezeň, ale približne 1 cm pred koncom nôž otočíme a vrátime sa ním späť. Krájame ďalej, až kým nožom znova prejdeme na druhý koniec mäsa. Karé takto pozdĺžne narežeme, až vznikne dlhý plát mäsa, ktorý okoreníme, osolíme a jemne naklepeme. Jablko umyjeme, zbavíme jadrovníka a nakrájame na kocky. V malom hrnci ho asi 5 minút podusíme s trochou vody a so štipkou škorice. Mäsovú roládu potrieme 2 strúčikmi roztlačeného cesnaku, poukladáme na ňu plátky slaniny a rovnomerne navrstvíme jablko asi 1 cm od každého okraja. Na záver ju posypeme nasekanými čerstvými bylinkami, opatrne zarolujeme a zviažeme potravinárskym motúzikom. Roládu z každej strany opečieme na panvici vymastenej olejom. Potom mäso podlejeme asi 200 ml vody, pridáme zvyšné strúčiky cesnaku v celku a dáme piecť do rúry pri teplote 190 °C stupňov. Mäso pečieme zhruba 45 – 55 minút. Podávame s obľúbenými prílohami, ako sú ryža či zemiaková kaša a na záver prelejeme výpekom.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 5. 8. od 8:00 hod. do 11. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8