Recepty Bôčiková roláda s jablkami

Suroviny

2 kg bravčového bôčika (vykosteného)
1 lyžica masla (alebo oleja)
4 ks cesnaku
1 červená cibuľa
100 g slaniny (alebo pancetty)
½ lyžičky mletej rasce
2 červené jablká
hrozienka
šalvia
1 stonka čerstvého rozmarínu

Popis

Najskôr si pripravíme jablkovú náplň. Na masle alebo oleji orestujeme najemno nakrájanú slaninu, cibuľu, na kocky nakrájané jablká, pridáme rascu, hrozienka a podusíme 10 minút. Rozrežeme bôčik na jeden veľký plát tak, aby sme ho mohli rozložiť na doske. Naklepeme ho, osolíme a ponatierame pretlačeným cesnakom. Pridáme jablkovú náplň, vetvičky šalvie a zrolujeme. Upevníme motúzikom tak, aby nám z bôčika nič nevytieklo. Vložíme do pekáča, podlejeme 2 dcl vody, vína alebo piva. Osolíme. Pečieme pri 180 °C približne 60 – 90 minút. Po vychladnutí odmotáme motúz a podávame natenko nakrájané s pečenými rozmarínovými zemiakmi či s čerstvým pečivom, ktoré namáčame do úžasného výpeku.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4