Recepty Bezgluténové sladké buchtičky

Suroviny

Suroviny
200 ml mlieka
2 vajcia
80 g masla
¼ šálky kryštálového cukru
1 šálka hrozienok
¼ lyžice soli
Kríže
2 lyžice kryštálového cukru
Glazúra
2 lyžice kryštálového cukru

Postup

1

V hrnčeku roztopíme maslo a zohrejeme mlieko na teplotu asi 40 °C. Zmiešame mlieko s kvasnicami. Vo veľkej mise zmiešame bezlepkovú zmes, cukor, korenie a soľ. Nalejeme kvasnice, pridáme vajce a dobre premiesime. Nakoniec pridáme hrozienka.Zakryjeme potravinovou fóliou alebo utierkou a na teplom mieste necháme vykysnúť 2 hodiny. Rúru vyhrejeme na 190 °C. Plech na pečenie vystelieme papierom na pečenie. Z cesta tvoríme malé bochníčky a ukladáme ich na plech ďalej od seba. Necháme odpočívať 20 minút. Bezlepkovú múku vymiešame s vodou do hladkej pasty. Zmes nalejeme do vrecúška na zdobenie alebo do mikroténového vrecúška a opatrne na ňom odstrihneme rožtek. Každú buchtičku ozdobíme nakresleným krížikom. Pečieme asi 15 minút dozlatista. Počas pečenia si pripravíme glazúru z pomarančového džúsu a cukru. Varíme asi 5 minút, kým nie je hustá ako sirup. Horúce upečené buchtičky ihneď potrieme touto glazúrou.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8