Recepty Banánovo-mrkvový chlebík

Suroviny

1/2 šálky mäkkého masla

2/3 šálky javorového alebo agávového sirupu

3 vajcia

2 hrnčeky pohánkovej múky

1 kypriaci prášok do pečiva

1 ČL soli

1,5 šálky roztlačených banánov (približne 4 banány)

1 šálka nastrúhanej mrkvy

1/2 šálky bieleho jogurtu alebo acidofilného mlieka

1/2 šálky pekanových orechov

Popis

Banánovo-mrkvový chlebíkRúru si predhrejeme na 185 °C. V miske postupne vareškou rozmiešame mäkké maslo, javorový sirup a celé vajcia. Do tekutej hmoty pridáme banány, jogurt, mrkvu a všetko spolu ešte raz premiešame. V druhej miske si pripravíme zmes z múky, soli, prášku do pečiva a orechov. Obsahy oboch misiek zmiešame dokopy a vylejeme do múkou vysypanej formy (napr. na srnčí chrbát) a pečieme približne 50 – 60 minút. Necháme vychladnúť a krájame ako raňajkový chlebík na plátky. Vynikajúco chutí aj zapečený v hriankovači.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8