Recepty Baklažán s paradajkovo-šošovicovou plnkou

Suroviny

1 baklažán (veľký)
120 g červenej šošovice
kokosový olej
½ červenej cibule (pokrájanej nadrobno)
1 strúčik cesnaku (posekaný najemno)
1 červená paprika
3 PL paradajkového pretlaku
bazalka
soľ
čierne korenie

Popis

Postup

Rúru vyhrejeme na 200 °C. Baklažán prekrojíme pozdĺžne a vydlabeme dužinu tak, aby nám ostal asi 5 mm hrubý okraj. Dužinu pokrájame na kocky. Baklažán dáme piecť na plech, podlejeme ho trochou vody a pečieme zhruba 15 minút. V hrnci uvaríme šošovicu. V panvici rozohrejeme trochu oleja a opražíme cibuľu a cesnak, osolíme a okoreníme. Primiešame papriku, dužinu z baklažánu a varíme, kým nezmäknú. Pridáme uvarenú šošovicu. Dobre premiešame a na záver pridáme paradajkové pyré. Zmes odstavíme z ohňa. Predpečený baklažán naplníme zmesou a necháme ho zapiecť v rúre ešte cca 10 minút. Na záver baklažán posypeme bazalkou. Podávame ešte teplé.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 23. 9. od 8:00 hod. do 29. 9. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Exkluzívna ponuka kvalitných vín

Viac informácií  InformáciePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalógová ponuka platí od 8. 9. od 8:00 hod. do 6. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8