Babičkine medovníky

Suroviny

750 g hladkej múky

5 PL medu

1 vaječný bielok

180 g práškového cukru

2 ČL sódy bikarbóny

2 ČL mletej škorice

1 PL kakaa

200 g cukru

4 žĺtky

1 vajce

150 g margarín

½ ČL aníz

6 klinčekov

citrónová kôra

Postup

1

Cukor s medom a margarínom dáme do väčšej nádoby a nad parou necháme rozpustiť. Pridáme škoricu, podrvené klinčeky a nastrúhanú citrónovú kôru. V druhej miske preosejeme múku so sódou a kakaom, zmesi zmiešame a necháme vychladnúť. Nič nepokazíte, ak cesto necháte odpočívať aj 24 hodín.

2

Na pomúčenej doske rozvaľkáme cesto, povykrajujeme a ukladáme na plech. Pred pečením potrieme rozšľahaným vajcom, medovníky tým získajú lesk. Počas pečenia ich priebežne kontrolujeme, aby neprihoreli.

3

Na zdobenie si vymiešame do hladka bielok s preosiatym cukrom a pár kvapkami citrónovej šťavy. Naplníme do igelitového sáčku, na ktorom odstrihneme rožtek a dozdobíme voňavú dobrotu.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 22. 1. od 8:00 hod. do 28. 1. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchodné jednotky s rybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Kamenné nám. 1/A, Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4