Recepty Baba Ganuš

Suroviny

2 baklažány (stredne veľké)
voda
1 krajec tmavého chleba
3 strúčiky cesnaku
½ citróna (len šťava)
2 ČL rímskej rasce
5 PL olivového oleja
3 PL gréckeho jogurtu
petržlenová vňať
2 PL čiernych olív

Popis

Postup

Rúru  vyhrejeme na 200 °C. Plech na pečenie mierne potrieme tukom a poukladáme naň baklažány, ktoré sme prepichli vidličkou na niekoľkých miestach. Pečieme 35 – 40 minút, kým dužina nezmäkne a šupka nestratí hladkosť. Do trošky vody namočíme krajec chleba a prebytočnú vodu vytlačíme. Chlieb odložíme do misky. Baklažány pozdĺžne prepolíme, dužinu vydlabeme lyžicou a rozmixujeme dohladka s cesnakom, namočeným chlebom a šťavou z citróna. Postupne pridáme rímsku rascu a olivový olej. Na záver primiešame jogurt a všetko dáme do misky. Posypeme petržlenovou vňaťou a čiernymi olivami. Olivy sme pokrájali na štvrtky a odstránili sme kôstky. Nátierka chutí s kúskami surovej zeleniny (napríklad s mrkvou alebo so stonkovým zelerom) alebo s opečeným chlebom. 

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podľa vašej chuti

Hopla! Neexistujú žiadne produkty zodpovedajúce vášmu filtrovaniu. Prosím, upravte kritériá vyhľadávania.
2 3 4