Recepty Ananásovo-kokosová ,,buchta"

Suroviny

200 g čerstvého ananásu

110 g masla (izbovej teploty)

110 g trstinového cukru

2 veľké vajcia

250 ml kyslej smotany

200 g hladkej špaldovej múky

¼ ČL sódy bikarbóny

150 g strúhaného kokosu

práškový cukor

štipku soli 

Popis

Postup

Vyhrejeme rúru na 180 °C. Ošúpeme ananás a nakrájame ho na malé kúsky. Vyšľaháme maslo s cukrom na svetlú penu. Postupne pridáme vajcia a kyslú smotanu. V druhej miske zmiešame múku, sódu a štipku soli. Potom pridáme kokos a ananás a premiešame. Do múčnej zmesi pomaly prilievame zmes z vyšľahaného masla. Cesto nalejeme do koláčovej formy s priemerom asi 18 cm a pečieme cca 1 hodinu. Je dobré koláč priebežne kontrolovať či je hotový aj znútra – zapichnutím špáradla alebo špajdle do cesta. Po upečení necháme dobre vychladnúť, posypeme cukrom a podávame.  

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8