Recepty Ananásovo-kokosová ,,buchta"

Suroviny

200 g ananásu (čerstvého)
110 g masla (izbovej teploty)
110 g trstinového cukru
2 vajcia (veľké)
250 ml kyslej smotany
200 g hladkej múky špaldovej
¼ ČL sódy bikarbóny
150 g strúhaného kokosu
práškový cukor
soľ

Popis

Postup

Vyhrejeme rúru na 180 °C. Ošúpeme ananás a nakrájame ho na malé kúsky. Vyšľaháme maslo s cukrom na svetlú penu. Postupne pridáme vajcia a kyslú smotanu. V druhej miske zmiešame múku, sódu a štipku soli. Potom pridáme kokos a ananás a premiešame. Do múčnej zmesi pomaly prilievame zmes z vyšľahaného masla. Cesto nalejeme do koláčovej formy s priemerom asi 18 cm a pečieme cca 1 hodinu. Je dobré koláč priebežne kontrolovať či je hotový aj znútra – zapichnutím špáradla alebo špajdle do cesta. Po upečení necháme dobre vychladnúť, posypeme cukrom a podávame.  

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8