Ako využiť bielka v kuchyni

Suroviny

Na bielkovy chlebík

8 bielkov

180 g práškového cukru

160 g hrubej múky

70 g rozpusteného masla

kandizované ovocie, sekaná čokoláda, sekané mandle, sekané oriešky (celkovo 3 – 4 dl)

čokoládová poleva

sekané oriešky na posypanie

tuk a strúhanka alebo hrubá múka na vysypanie formy

Popis

Z bielok si pripravíme tuhý sneh, pridáme k nemu práškový cukor a ešte vyšľaháme. Potom pridávame striedavo po lyžiciach múku a vychladnuté roztopené maslo. Celú zmes ľahko premiešavame. Nakoniec do cesta pridáme nasekané ovocie, oriešky, mandle či čokoládu podľa chuti. Pečieme pomaly vo forme na srnčí chrbát vymazanej tukom a vysypanej strúhankou alebo hrubou múkou. Po upečení chlebík vyklopíme a necháme vychladnúť. Na záver už len polejeme čokoládovou polevou a posypeme orieškami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 12. 8. od 8:00 hod. do 18. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Späť do školy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 29. 7. od 8:00 hod. do 16. 8. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografi e. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8