Ako využiť bielka v kuchyni

Suroviny

Na bielkovy chlebík
8 vajec (bielkov)
180 g práškového cukru
160 g polohrubej múky
70 g masla (rozpusteného)
čokoládový dressing
vlašské orechy (sekané, na posypanie)
kačací tuk
strúhanka (alebo hrubá múka na vysypanie formy)
Na dekoráciu (podľa chuti)
1 lyžica kandizovaného pomaranča
1 lyžica mliečnej čokolády (sekaná)
1 lyžica mandľových plátkov
1 lyžica vlašských orechov (sekané)

Popis

Z bielok si pripravíme tuhý sneh, pridáme k nemu práškový cukor a ešte vyšľaháme. Potom pridávame striedavo po lyžiciach múku a vychladnuté roztopené maslo. Celú zmes ľahko premiešavame. Nakoniec do cesta pridáme nasekané ovocie, oriešky, mandle či čokoládu podľa chuti. Pečieme pomaly vo forme na srnčí chrbát vymazanej tukom a vysypanej strúhankou alebo hrubou múkou. Po upečení chlebík vyklopíme a necháme vychladnúť. Na záver už len polejeme čokoládovou polevou a posypeme orieškami.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 28. 10. od 8:00 hod. do 3. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8