Recepty Ako som naučila deti jesť mrkvu?

Suroviny

Cesto
hrnčeky hnedého cukru
4 vajcia
1 hrnček slnečnicového oleja
2 hrnčeky polohrubej múky
2 ČL sódy bikarbóny
1 prášok do pečiva
soľ
1 lyžička mletej škorice
4 hrnčeky mrkvy (strúhanej)
1 hrnček vlašských orechov (nasekaných)
500 g nátierkového masla (neochuteného alebo krémového syra)
4 lyžice medu
1 citrón (len kôra a šťava)

Popis

Mrkvový koláč

Postrúhame mrkvu.

Vajcia a cukor vyšľaháme do peny a postupne vmiešame všetky suroviny.

Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech. Pečieme pri 180 °C dozlatista, až kým bude špáradlo pichnuté do cesta suché. Koláč po upečení necháme vychladnúť.

Ako som naučila deti jesť mrkvu?

Po vychladnutí ho potrieme polevou, ktorú pripravíme zmiešaním všetkých uvedených ingrediencií. Hotový koláč posypeme nasekanými orechmi a dáme vychladiť.

Vytlačiť stránku
Zdieľať recept

Prezrite si letáky a katalógy


Tesco Leták - aktuálny týždeň

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Letáková ponuka platí od 21. 10. od 8:00 hod. do 27. 10. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodov, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Letáková ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ponuka pultového predaja rýb platí len pre obchody s r ybacím obslužným pultom. Ceny sú uvedené v eurách. V letáku sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Sviatočné prípravy

Viac informácií  InformáciePonuka je platná v hypermarketoch.
Katalógová ponuka platí od 20. 10. od 8:00 hod. do 2. 11. 2020 alebo do vypredania zásob podľa otváracích hodín jednotlivých obchodných jednotiek, s výnimkou obmedzenia platnosti na vybraných stránkach. Katalógová ponuka nie je platná v predajniach Tesco Expres. Ponuka neplatí počas štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja. Ceny sú uvedené v eurách. V katalógu sú použité ilustračné fotografie. Za prípadné tlačové chyby sa ospravedlňujeme. Tesco Stores SR, a. s., Cesta na Senec 2, 821 04 Bratislava.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8