Zdravý životní styl Zdravý štýl Zatočte s únavou za pár minút bez potenia!

Jarné obdobie mnohých z vás dokáže nenormálne potrápiť. Príroda sa prebúdza po dlhom zimnom spánku, no vy sa akosi neprebúdzate spolu s ňou. Plnou silou totiž zaútočí jarná únava a do práce sa vlečiete doslova z posledných síl. Pracovný deň pretrpíte len s vidinou dlhého nerušeného spánku, ktorý je častokrát vašou jedinou túžbou. A keď ešte k tomu musíte celý deň sedieť pred počítačom, dielo skazy je dokonané. Tiež to tak cítite?

Z letargie, kolobehu neustáleho zívania a ťažkých viečok vás však môže vytrhnúť zopár jednoduchých cvikov, ktoré si môžete dopriať aj v oklieštenom priestore kancelárie či obývačky. Keby ste sa cítili pred kolegami trápne, rýchlo na pocit hanby zabudnite. Ide totiž o vašu pohodu, vašu chrbticu a vašu dobrú náladu. A možno, keď si pred nimi urobíte zopár cvikov, nabudíte ich natoľko, že zahodia ostych a pridajú sa k vám.

Rozhýbte si kosti

  • Najjednoduchším spôsobom na rozprúdenie krvi v tele je celkom obyčajná prechádzka. Keby sa vám podarilo každú polhodinku prejsť, ideálne aj vystúpiť a zísť párkrát po schodoch, bolo by to ideálne. Zájdite si uvariť čaj, po papiere do kopírky či zabehnite ku kolegovi osobne namiesto telefonátu a voľte pritom dlhšiu trasu.
  • Zaobstarajte si fitloptu, vaša uvoľnená chrbtica vám bude ďakovať. Ľahnite si na chrbát a chodidlami sa o loptu oprite. Keď sa v pozícii zastabilizujete, pomaly dvíhajte zadok od zeme čo najvyššie. Po pár sekunách sa pomaly vráťte do východiskovej pozície, no zadok na zem celkom nepoložte. Doprajte si niekoľko opakovaní, pravidelne dýchajte.
  • Starými dobrými drepmi nič nepokazíte. Rozkročte sa na šírku ramien, ruky dajte vbok alebo za hlavu a urobte zopár drepov. Choďte len do mierneho podrepu a pozor na kolená, aby ste ich nevytláčali pred špičky nôh. Mimochodom, ak sa hanbíte cvičiť pred kolegami, tento cvik zvládnete aj v malom súkromnom priestore.
  • Na pretiahnutie jadra tela poslúžia úklony vbok. Postavte sa naširoko, jednu ruku dajte v bok a tú druhú ťahajte do strany ponad hlavu. Snažte sa rukou dostať čo najďalej. Strany striedajte.
  • Veľmi dobrým pomocníkom sú aj aplikácie do mobilu, ktoré vám samé ponúkajú nové jednoduché cviky a dokonca sa s nimi aj pripomenú. Niektoré sa dajú robiť priamo na kancelárskej stoličke, kvôli iným však budete musieť vstať a urobiť pár nenápadných pohybov pri stole. V každom prípade, trochu si rozpumpujete srdce a budete opäť čerství ako rybičky.
Vytlačiť stránku
Zdielať článok