Zdravý životní styl Relax Záhrada pre začiatočníkov

Najskôr si premyslite, aké rastliny by ste chceli vo svojej záhrade pestovať. Chcete ju mať len pre potešenie oka alebo radšej pestujete zeleninu a ovocie? Keď už sa rozhodnete, čo bude vaším cieľom, začnite s plánovaním svojej vysnívanej záhrady!

Relaxačná zóna

Každý, kto má dom, zbožňuje vysedávanie v záhrade. Dobré miesto na oddych je niekde blízko domu, najlepšie pri strome, ktorý vám počas horúcich letných dní vytvorí príjemný tieň. Obľúbeným riešením je krytá terasa pri dome. Stačí, keď zainvestujete do odolného a kvalitného záhradného nábytku.

NAŠA RADA
Ak vám vaša záhrada pripadá príliš uhladená a nudná, prelomte monotónnosť a umiestnite do relaxačnej zóny veľké keramické kvetináče, do ktorých zasadíte napr. muškáty.

Okrasná záhrada

Okrasná časť záhrady by mala byť prepojená s tou relaxačnou. Okrasné kvety a kríky vytvoria príjemnú atmosféru, ako stvorenú na zlepšenie nálady. Nebojte sa vedľa seba posadiť rôzne druhy rastlín. Rôznorodosť druhov a farieb bude vyzerať úžasne a rastliny budú kvitnúť počas celej sezóny.

Záhrada plná zeleniny a ovocia

Ak chcete v záhrade pestovať ovocie a zeleninu, vyhraďte im samostatný priestor. Úžitkové a okrasné rastliny by sa mali pestovať oddelene. Môžete ich šikovne oddeliť tak, že medzi ne nasadíte kríky egrešov alebo ríbezlí. Predtým, ako zasejete zeleninu alebo ovocie, nezabudnite zistiť, či sa navzájom tolerujú. Rovnako by ste ich nemali vysievať príliš blízko stromov, lebo nedostatok svetla môže ohroziť dozrievanie úrody.

Výber náradia

Starostlivosť o záhradu si vyžaduje veľa rozličného náradia a rokmi ho budete potrebovať stále viac a viac. Na začiatok si zadovážte lopatu, odhŕňač, hrable, motyku a vyorávač. Budete potrebovať aj krhlu alebo záhradnú hadicu, nádrž na dažďovú vodu, kosačku, pílu a nožnice. A nezabudnite na to najdôležitejšie – záhradné rukavice!

Vytlačiť stránku
Zdielať článok