Šetrenie potravinami #TrashTag: Mladí čistia svet vďaka výzve sociálnych sietí

Aj keď sa mnohí na sociálne siete sťažujú, predsa len dokážu svojím spôsobom pomáhať svetu. Dôkazom toho je výzva zvaná #TrashTag. Celosvetovo sa zameriava na mladých ľudí, ktorých na sociálnych sieťach vyzýva, aby vyčistili znečistenú oblasť od odpadkov a urobili pritom dve fotografie – predtým a potom. Takéto príspevky potom ľudia uverejňujú na Facebooku, Instagrame alebo Twitteri a robia svet čistejším, a tak ešte krajším miestom pre život.

Výzva, ktorá má zmysel

Na rozdiel od ostatných výziev, ktoré sa zameriavajú skôr na povrchné záležitosti, #TrashTag pomáha mladým ľuďom cítiť sa dobre vďaka tomu, že pomôžu životnému prostrediu a tiež ostatným ľuďom, ktorí v ňom žijú. Tisícky mladých tak vychádzajú von, hľadajú znečistené miesta a svojou prácou sa starajú o zachovanie krajiny pre budúce generácie.

Robíte dobre, ak triedite odpad. Robíte to však naozaj správne?

Jedna výzva dokáže zmeniť veľa

Výzvu prvýkrát spustila v roku 2015 americká firma pre outdoorové potreby UCO Gear, no verejnosť ju veľmi neprijala. K životu ju prebudil až mladý aktivista Byron Román, a to vďaka rýchlo sa šíriacej fotografii, ktorú zverejnil na Facebooku. Na tejto fotke najskôr sedí v hromade odpadkov a potom hrdo stojí za deviatimi veľkými vrecami s vyzbieranými smeťami. Vo svojej jasnej správe hovorí: „Tu je nová výzva pre všetkých unudených mladých ľudí. Spravte fotku miesta, ktoré treba vyčistiť, potom odfoťte to, čo ste pre túto zmenu urobili, a fotky zverejnite.“

Mladí po celom svete sa výzvy okamžite chopili a internet začali zaplavovať fotografie najrôznejších vyčistených miest na Zemi. Vo svojich príspevkoch ľudia popisujú nielen polohu miesta, kde odpad vyzbierali, ale aj svoje dobré pocity z tohto počinu.

Aj vy sa občas pristihnete, ako plytváte jedlom? Je čas to zmeniť!

#TrashTag: Mladí čistia svet vďaka výzve sociálnych sietí

Zapojte sa aj vy!

Do #TrashTag výzvy sa môžete zapojiť aj vy. Pretože čistejšie mestá a obce majú šťastnejších obyvateľov. Všetci by sme teda mali prispieť k udržaniu čistoty svojho okolia. Stačí málo – nenechávať vonku po sebe odpad a z času na čas zorganizovať brigádu, v rámci ktorej nielen upraceme svoje okolie, ale aj utužíme susedské vzťahy.

Zdroj: www.forbes.com, www.aleteia.com

Vytlačiť stránku
Zdielať článok