Dieťa Tehotenstvo Sedem šťastných tipov, ako byť skvelým mužom pri pôrode

Byť pri pôrode je na jednej strane obrovská česť, na strane druhej môžete byť v strese a panike. Či už ste nastávajúci otecko, alebo hoci aj sestra či najlepšia priateľka, tieto tipy sa vám určite zídu. Pomôžu k hladkému priebehu vecí tak, aby ste rodičke mohli poskytnúť všetku podporu, ktorú potrebuje.

1. Vezmite si drobné
Nie, nie je to na úplatky, aby ste sa dostali na pôrodnú sálu. Potrebovať budete drobné na veľa vecí. Parkovné, automat s občerstvením alebo do bufetu.

2. Pripravte sa na beh na dlhú trať
Nemáte tušenie, či to všetko bude za vami za hodinu, alebo či budete čakať na príchod bábätka ešte tri dni. Pôrod je u každej ženy iný, a preto sa uistite, že ste sa pripravili na každý scenár. Ak rodí vaša partnerka v inom meste, pouvažujte nad tým, kde v prípade potreby prespíte.

3. Overte si, či má nemocnica wi-fi
Overte si, či má nemocnica wi-fi, ale žiadne fotky nezverejňujte, kým vám to ona neschváli!

4. Pýtajte sa a odpovedajte na otázky
Kým je nastávajúca mamička vyťažená kontrakciami, vaša úloha je pýtať sa a tiež odpovedať na otázky ohľadom starostlivosti o ňu. Nebuďte prekvapení, ak sa vás na rovnaké otázky spýtajú viackrát, a nebojte sa niečo povedať, ak si vy alebo nastávajúca mamička nebudete v niečom istí.

5. Všemožne pomáhajte
Sledovať kamarátku, príbuznú či partnerku v bolestiach je ťažké. Zvlášť keď neviete, ako byť užitoční, čo povedať bez toho, aby to vyznelo blahosklonne. Skúste ju čo najviac podporiť a ponúknite jej ruku, ktorú môže stlačiť, hladkajte ju po chrbte a reagujte na jej primerané požiadavky. Ak to vyzerá, že je výnimočne náročná, pamätajte, že nakoniec to bude stáť za to. Hlboký nádych je pre vás rovnako dobrý ako pre ňu...

7. Nezabudnite na cestu domov
Pamätajte, že čerstvé mamičky sa väčšinou po pôrode cítia dosť zle. Myslite na to, ako ju a bábätko dostanete bezpečne domov. Ak chcete získať extra body, nacvičte si správne upevnenie detskej autosedačky, aby ste to v deň D zvládli na jednotku.

Extra tip:
Vyupratovaný dom, navarený obed a kytica kvetov sú po návrate domov mimoriadne príjemné prekvapenia.

Vytlačiť stránku
Zdielať článok