Dieťa Novorodenec Poznáte zásady hygieny pri prebaľovaní novorodenca?

Predstava celého procesu, kým dáte dole špinavú plienku a nasadíte späť čistú, sa môže zdať úplne nemožná. Dobrou správou je, že novorodenecké hovienka až tak strašne nesmrdia a než dieťa prejde na tuhú stravu a bude to inak, pôjde vám to ľahko a rýchlo.

U novorodenca je pri prebaľovaní dôležité, aby ste všetko robili čo najjednoduchšie. V prvých týždňoch je najlepšia teplá voda a vata.
Ideálne je umyť zadoček a genitálie bábätka jemným mydlom a tečúcou vodou z vodovodu.

Pokiaľ chcete obrúsky používať, prvých pár týždňov vydržte, pretože detská pokožka je veľmi chúlostivá a určite nechcete, aby sa dostavila nejaká alergia. Keď začínate prechádzať na obrúskyje najlepšie použiť tie neparfumované a bez alkoholu.

Ako mám očistiť zadoček dievčatka?

Keď prebaľujete malé dievčatko, utierajte ju spredu dozadu, od zadočku smerom k vaginálnej oblasti, aby ste zabránili prípadnému rozšíreniu infekcie.

Ako mám očistiť zadoček chlapčeka?

U chlapčekov je dôležité, aby ste sa dostali do všetkých malých záhybov. Nebojte sa ho chytiť za penis alebo semenníky, aby ste ich dali bokom a mohli sa uistiť, že je všetko čisté. Ak potrebujete očistiť chlapcov penis, nikdy by ste nemali predkožku sťahovať násilím. Robte to vždy opatrne.

Ktorým smerom by mal chlapčekov penis ukazovať, keď mu nasadzujem plienku?

Ďalšou vecou, ​​ktorú si musíte zapamätať, keď prebaľujete malého chlapčeka je, že keď mu nasadzujete plienku, jeho penis by mal vždy ukazovať smerom nadol k šiestej hodine. Ak ukazuje hore smerom ku dvanástej hodine, bude tiež cikať hore – von z plienky a po svojom oblečení. Keď bude jeho penis ukazovať smerom ku tretej alebo deviatej hodine, môže sa stať podobná vec.

Záhyby

Presvedčte sa, že sú všetky oblasti čisté, najmä záhyby na detských nožičkách. Dieťaťu nadvihnite zadoček, aby ste skontrolovali, či sa náhodou niečo nedostalo von z plienky.

Musím používať krém?

Niektorí ľudia veria, že používanie ochranných krémov môže pomôcť predísť plienkovej dermatitíde. Ak ochranný krém používate, používajte taký, ktorý neobsahuje konzervačné prípravky alebo pridané látky a je neparfumovaný. Stačí len tenká vrstva.

Ako to mám urobiť, aby na mňa chlapček necikal, keď mu mením plienku?

Ďalšou vecou, ​​na ktorú si musíte dať pozor je, že všetky deti rady cikajú, keď im dáte dole plienku. Malým dievčatkám moč jednoducho vytečie na prebaľovací stôl, ale chlapci cikajú do vzduchu, čo znamená, že môžete byť trochu mokrí. Avšak zvyčajne vám dá najskôr malé varovanie, pretože sa mu penis postaví do pozoru. Niekedy k tomu ale dôjde aj bez varovania, a preto je dobré mať poruke bavlnené plienky alebo niečo iné, čím sa môžete ochrániť.

Zapamätajte si:
Dievčatká utierajte spredu dozadu.
Nesťahujte chlapčekom predkožku násilím.
Vždy prekontrolujte, či má dieťa chrbát naozaj čistý.

Vytlačiť stránku
Zdielať článok