Dieťa Batoľa Polievky pre deti, ktoré im dodajú energiu a vitamíny

Tieto polievky ocenia hlavne mamičky, ktoré musia deti o každé zjedené sústo doslova prosiť. Vďaka svojej hustej konzistencii sa deťom ľahko jedia a dokonale zaplnia malé brušká.

Karfiolová polievka
Karfiol je síce pekný, ale chuťovo vyhovuje len niektorým deťom. Príprava karfiolovej polievky je jednoduchá a zachutí aj dospelým. Stačí karfiol uvariť, pridať trošku masla a rozmixovať.

Mrkvičková
Ktoré dieťa zje mrkvu dobrovoľne? V mrkvičkovej polievke sa po nej len tak zapráši! Je jemná, má krásnu farbu aj vôňu a kto ju ochutná, tomu jeden tanier bude málo! Pripravíte ju podobne ako karfiolovú – v malom množstve vody uvarte mrkvu, dobre vymixujte, pridajte pár kvapiek olivového oleja a opečené, na kocky pokrájané pečivo.

Jemná paradajková
Nie, to nie je tá paradajková polievka z jedálne! Táto je jemná a s plnou chuťou. Je rýchlo hotová a rovnako rýchlo bude zjedená. Na troške olivového oleja poduste nadrobno nakrájané paradajky, pridajte klinček, paličku škorice, trochu soli a cukru a paradajkovým pretlakom alebo vodou zahustite. Po zovretí varte na miernom ohni ešte asi 10 minút.

Vytlačiť stránku
Zdielať článok